Zrealizowane projekty


"Leonardo da Vinci, typ działania MobVETPRO"

"Rozwój kwalifikacji zawodowych pracowników publicznych służb zatrudnienia – wymiana doświadczeń"


Projekt skierowany jest do pracowników powiatowych urzędów pracy z terenu województwa łódzkiego, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, tj.: doradców zawodowych, specjalistów ds. rozwoju zawodowego, kadry zarządzającej instytucjami rynku pracy.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników publicznych służb zatrudnienia, a także wymiana doświadczeń z zakresu:

Projekt obejmować będzie 5 wyjazdów zagranicznych do Berlina, które realizowane będą we współpracy z instytucją partnerską TIBP GmbH. W każdej wizycie udział weźmie 16 osób z grupy docelowej. Przed wyjazdami będą organizowane przygotowania pedagogiczno-kulturowo-językowe (3 dni) oraz dodatkowo jeden dzień na miejscu, w Berlinie.

Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat za udział w wyjazdach i przygotowaniu pedagogiczno-kulturowo-językowym. Środki finansowe pokrywają koszty przygotowania, przejazdu Łódź-Berlin-Łódź, wyżywienia, zakwaterowania, materiałów szkoleniowych, tłumaczenia oraz podróży lokalnych w Niemczech.


Terminy wyjazdów: 19.11-26.11.2011, 24.03-31.03.2012, 16.06-23.06.2012, 08.09-15.09.2012, 02.03-09.03.2013

Osoby spełniające kryteria udziału w projekcie, zainteresowane wyjazdami do Berlina celem wymiany doświadczeń, prosimy o kontakt:

Biuro Obsługi Inicjatyw Europejskich Sp. z o.o.
ul. Piotrkowska 99, 90-425 Łódź, III piętro (czynne w godzinach od 8:00 do 16:00)
tel./fax 42 639 95 69, 42 632 80 84; e-mail: office@boie.pl

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić (wypełnia instytucja, w której osoba zainteresowana udział pracuje)

Program przygotowania pedagogiczno-kulturowo-językowego na miejscu

Program wizyty w Berlinie w ramach wymiany doświadczeń

Formularz zgłoszeniowy

Zdjęcia z realizacji projektu

Prezentacje podsumowujące realizację projektu


"Wyższe umiejętności szansą na lepszą pracę"

logo kapitał ludzki logo UE

Szanowni Państwo!

Biuro Obsługi Inicjatyw Europejskich Sp. z o.o. przystępuje do realizacji projektu "Wyższe umiejętności szansą na lepszą pracę" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Do kogo projekt jest adresowany?

Grupą docelową projektu jest 68 osób zamieszkujących na terenie powiatu rzeszowskiego, krośnieńskiego i jasielskiego oraz miasta Rzeszowa. Zatrudnionych w sektorze MSP w szczególności w sektorze budowlanym i przemysłowym.

Cel projektu:

Celem głównym projektu jest podniesienie konkurencyjności 68 pracowników sektora MSP z branży budowlanej i przemysłowej na rynku pracy.
Celami szczegółowymi projektu są: nabycie umiejętności w zakresie spawania metodą MIG, MAG, TIG (48 osób), nabycie umiejętności w zakresie obsługiwania koparko-ładowarką (20 osób) oraz nabycie świadomości o konieczności kształcenia przez całe życie oraz wzrost motywacji do pracy (68 osób).

Co projekt oferuje?

Projekt oferuje udział w następujących szkoleniach:

Realizacja projektu:

Projekt realizowany będzie w terminie od 01 stycznia 2010 r. do 30 maja 2011 r.

Rekrutacja do projektu

Zapisów można dokonywać w biurze projektu w Rzeszowie, ul. Słowackiego 20, pok. 104, tel. (17) 855 46 73

DOKUMENTY DO POBRANIA

program "SZKOLENIE SPAWALNICZE METODAMI, MIG, MAG, TIG"
program "SZKOLENIE W ZAKRESIE OBSŁUGI KOPARKO - ŁADOWARKI"
deklaracja uczestnika projektu
zgoda na przetwarzanie danych osobowych
oświadczenie
ankieta
oświadczenie miejscu zamieszkana

Instytucja wdrażająca 2 stopnia Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Realizator projektu - BOIE

Leonardo da Vinci, typ działania MobVETPRO

logo leonardo

"Zwiększenie kwalifikacji zawodowych pracowników pomocy społecznej"


Celem projektu jest zwiększeniu kwalifikacji zawodowych pracowników pomocy społecznej w zakresie:

  1. ekonomii społecznej,
  2. streetworkingu,
  3. aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  4. profilaktyki i zapobieganiu negatywnym zjawiskom społecznym i ich dziedziczeniu,
  5. wspierania osób niepełnosprawnych;

Grupą docelową są pracownicy instytucji pomocy społecznej, w szczególności: doradcy zawodowi, osoby odpowiedzialne za szkolenia w jednostkach pomocy społecznej, kadra zarządzająca jednostkami pomocy społecznej. Uczestnikami projektu będą pracownicy: Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, powiatowych centrów pomocy rodzinie, ośrodków pomocy społecznej z terenu województwa łódzkiego.

Partnerzy zagraniczni:

Pełna lista instytucji uczestniczących w projekcie

Działania w ramach projektu:

Projekt obejmować będzie 5 wyjazdów zagranicznych, które odbędą się w dwóch instytucjach partnerskich w Hiszpanii (IFES Walencja, PROBENS Barcelona). W każdej wizycie udział weźmie 12 osób z grupy docelowej. Przed wyjazdami będą organizowane przygotowania językowo-kulturowe (3 dni) na terenie województwa łódzkiego. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat za udział w wyjazdach i przygotowaniu językowo-kulturowym. Środki finansowe pokrywają koszty przygotowania, przelotu, wyżywienia, zakwaterowania, materiałów szkoleniowych, tłumaczenia oraz podróży lokalnych po kraju instytucji przyjmującej. Z punktu widzenia rozwoju zawodowego, uczestnicy projektu będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz nabycia nowych umiejętności w zakresie pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Z punktu widzenia rozwoju osobistego, w tym kompetencji międzykulturowych i językowych uczestników, projekt da im szansę wymiany doświadczeń oraz poznania regionów Wspólnoty, które mając wiele wspólnego w aspekcie problemów społeczno-gospodarczych z regionami polskimi, różnią się kulturowo, językowo i historycznie w sposób znaczący.

Przygotowanie językowo-kulturowo-pedagogiczne

Uczestnicy projektu przed wyjazdem zagranicznym zobligowani są do wzięcia udziału w przygotowaniu do wymiany, które oprócz przedstawienia zagadnień merytorycznych, zaprezentowania kultury kraju, gdzie jest organizowana wymiana oraz nauki podstaw języka hiszpańskiego, stwarza uczestnikom możliwość poznania się i integracji.

Harmonogram przygotowania obejmuje 3 dni zajęć tj. 20 godzin zegarowych według następującego planu:

  1. dzień - program wyjazdu - zawartość merytoryczna - przygotowanie pedagogiczne i administracyjne uczestników wymian; prezentacja miejsca wyjazdu - kultura i zwyczaje,
  2. dzień - komunikacja językowa (język hiszpański), pojęcia dotyczące merytorycznego zakresu projektu (j. angielski),
  3. dzień - pojęcia i komunikacja podczas wyjazdu - podsumowanie, organizacyjne przygotowanie uczestników do wyjazdu.

Pełny program przygotowania kulturowo-językowo-pedagogicznego

Fotogaleria przygotowania kulturowo-językowo-pedagogicznego


Działania zrealizowane:

W ramach projektu do tej pory zorganizowaliśmy dwa przygotowania kulturowo-językowo-pedagogiczne, natomiast 3 grupy brały już udział w wymianie. Przygotowania odbyły się w Nieborowie w terminach: 17-19 września 2009 roku oraz 04-06 marca 2010 roku. Do tej pory wzięło w nich udział 45 osób.

W wymianie uczestniczyło do tej pory 36 osób, które wzięły udział w wyjazdach zagranicznych. Miejscem wyjazdu była Barcelona, a instytucją przyjmującą PROBENS. Wyjazdy zagraniczne miały miejsce w następujących terminach: 27 września . 03 października 2009, 29 listopada . 05 grudnia 2009 oraz 14 . 20 marca 2010. Kolejne wyjazdy planowane są we wrześniu tego roku oraz w marcu 2011.

Fotogaleria z wyjazdów zagranicznych

Publikacje i raporty o programach aktywizacji zawodowej

Konferencja podsumowująca projekt

3 czerwca 2011 roku odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Zwiększenie Kwalifikacji Zawodowych Pracowników Pomocy Społecznej" w ramach Programu Wspólnotowego Leonardo da Vinci - wymiana doświadczeń VETPRO.

Na konferencji, oprócz uczestników projektu, obecni będą Przedstawiciele Władz Miasta Łodzi oraz Instytucji Partnerskich z Hiszpanii i Niemiec. Konferencja została objęta patronatem przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz przez Panią Hannę Zdanowską, Prezydent Miasta Łodzi.

Poniżej prezentujemy materiały z konferencji


"Employability and Health Precaution for older long-term unemployed" (50 FIT)

Cel Projektu:

Zaprezentowanie metod pedagogicznych i dydaktycznych, a także najlepszych praktyk oraz doświadczenia, związanych z wprowadzaniem profilaktyki zdrowotnej do kursów zawodowych i reintegracyjnych dla osób długotrwale bezrobotnych, powyżej 45 roku życia.

Grupa docelowa:

Docelową grupą projektu są trenerzy i eksperci pracujący z osobami długotrwale bezrobotnymi powyżej 45 roku życia.

Produkt projektu:

Głównym produktem projektu ma być kompendium opisujące najskuteczniejsze praktyki propagowania i stosowania profilaktyki zdrowotnej wśród osób długotrwale bezrobotnych oraz włączania ich do aktywności szkoleniowej i zawodowej.

Partnerzy projektu:

Niemcy:

Projekt jest realizowany z partnerami zrzeszonymi w sieci REIN. Inne informacje dotyczące projektu dostępne są na oficjalnej stronie www oraz stronie internetowej partnerskiej sieci REIN


"Wracamy na rynek pracy"

logo kapitał ludzki logo wup logo UE

Rozpoczynamy realizację projektu w Tuszynie

1 Biuro Obsługi Inicjatyw Europejskich Sp. z o.o. przystępuje do realizacji projektu "Wracamy na rynek pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Do kogo projekt jest adresowany?

Grupą docelową projektu jest 12 osób zamieszkujących na terenie gminy lub miasta Tuszyn, niezatrudnionych -bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, spełniających kryteria pomocy społecznej, w wieku 18-64 lata.

Cel projektu:

Celem głównym projektu aktywizacja zawodowa 12 osób pozostających bez zatrudnienia w Tuszynie poprzez podniesienie kompetencji zawodowych i społecznych potrzebnych podczas poszukiwania pracy. Celami szczegółowymi projektu są:

1

Co projekt oferuje?

Projekt oferuje udział w następujących zajęciach:

Uczestnikom projektu zapewniamy materiały szkoleniowe, posiłki, ubezpieczenie, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i opieki nad osobami zależnymi.

1

Realizacja projektu:

1

Projekt realizowany będzie w terminie od 15 lutego do 14 maja 2011r.

Rekrutacja do projektu:

Zapisy i szczegółowe informacje o projekcie będą udzielane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tuszynie, ul. Żeromskiego24/26, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, tel. (42) 232 12 06, (42) 614 34 92 do dnia 25.02.2011r. oraz w Biurze Inicjatyw Europejskich w Łodzi, tel. 632 80 84 wew. 22


Warsztaty Grundtvig: ”ABC języka polskiego - kultura od Odry po Bug”. Kultura polska i nauka podstaw języka polskiego, używanego w kontaktach społecznych (”ABC of Polish Language – culture from the Odra River to the Bug River” Getting to know Polish culture and basics of Polish language which is used in social contacts)

Uczestnikami warsztatów mogą być osoby 50+, z krajów UE oraz stowarzyszonych, uprawnionych do udziału w programie, innych niż Polska (Polacy mogą brać udział w warsztatach, jednak nie ma możliwości sfinansowania ich udziału w ramach projektu).
Zakładamy „nabór otwarty” na warsztaty, ale z uwzględnieniem wytycznych, iż uczestnicy muszą pochodzić z minimum 3 krajów innych niż kraj organizatora, a maksymalnie 1/3 słuchaczy może pochodzić z jednego kraju.

Warsztaty odbędą się w terminie 2012-11-26 - 2012-12-01 (dzień przyjazdu na warsztaty 25.11.2012; dzień wyjazdu: 02.12.2012)
Miejsce: Zakopane, Polska
Temat warsztatów:

Osoby biorące udział w warsztatach muszą znać język angielski przynajmniej na poziomie B1. Nie ma przeciwwskazań, aby w warsztatach wzięły udział osoby ze specjalnymi potrzebami, bowiem hotel posiadać będzie również pokoje przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do udziału w warsztatach uprawnione będą˛ osoby z grupy docelowej, które znają angielski przynajmniej na poziomie B1 i które nadeślą zgłoszenie drogą elektroniczną na adres: office@boie.pl do 15.09.2012.

Program warsztatów:

  1. Integracja międzykulturowa
  2. Nauka podstaw języka polskiego, używanego w kontaktach międzyludzkich
  3. ”Wyjście” z językiem z sali do rzeczywistej sytuacji społecznej
  4. Zapoznanie uczestników warsztatów z polską kulturą i tradycją
  5. Przełamywanie stereotypów etnicznych

Warsztat zostanie zorganizowany w Zakopanem. Dogodnym, pod względem logistycznym, lotniskiem jest Port im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Organizator warsztatów zorganizuje transport dla przylatujących uczestników, wyrażających chęć korzystania z takiej opcji dotarcia na miejsce (min.1 w zależności od ilości chętnych osób i godzin przylotów, max.2, jeden po południu, drugi wieczorem), na trasie Kraków-Zakopane. Uczestnicy będą mogli również we własnym zakresie dotrzeć do Zakopanego (np. uczestnicy ze Słowacji, gdyby tacy brali udział w warsztacie; zwrócony zostanie im koszt podróży). Również w dniu wylotu uczestników, organizator zorganizuje transport z Zakopanego na Lotnisko w Balicach (min.1, maks.2). Uczestnicy warsztatów zostaną zakwaterowani w hotelu o standardzie 3-gwiazdkowym w pokojach max. 2-os. Hotel posiada nowocześnie wyposażone zaplecze konferencyjne, z dostępem do Internetu. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odbędzie się również całodniowy wyjazd do Krakowa, celem poznania polskiej kultury i tradycji oraz doskonalenia nabytych kompetencji językowych. Zakładamy, że uczestnicy będą sami opłacać koszt biletów lotniczych, a organizator będzie zwracał uczestnikom pieniądze w dniu przyjazdu na warsztaty. Zasada ta będzie traktowana jednak elastycznie w przypadku osób, które nie będą w stanie kupić biletów z własnych środków. Organizator opłaca na miejscu wszystkie koszty związane z pobytem uczestnika, udziałem w warsztatach i koszt ubezpieczenia NNW.

Dokumenty do pobrania:

Ulotka informacyjna w języku angielskim
Formularz zgłoszeniowy Agencji Narodowej
Formularz aplikacyjny BOIE


A-AENFE - Ocena pracy szkoleniowców zajmujących się edukacją dorosłych w kształceniu nieformalnym.

W projekcie "Ocena pracy szkoleniowców zajmujących się edukacją dorosłych w kształceniu nieformalnym A-AENFE" uczestniczyło sześć krajów.

Projekt zmierzał do kreacji nowej metody oceny trenerów, nowego sposobu rozwiązywania problemów związanych z oceną pracy szkoleniowców poprzez kreowanie nowych metod i narzędzi. Wynikiem współpracy partnerów jest portfolio, które zawiera potwierdzone kompetencje trenera, jego doświadczenie zawodowe, obejmujące różne obszary, zgodnie z dziedzinami nauki, w które zaangażowana jest dana instytucja.

Głównym celem projektu było determinowanie jak najbardziej efektywnego użycia portfolio jako metody:

Cele projektu:

Strona internetowa: http://www.aaenfe.org


Szanowni Państwo!

Biuro Obsługi Inicjatyw Europejskich Sp. z o.o. przystępuje do realizacji projektu "Aktywni gospodarczo w obszarze ekonomii społecznej" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.2.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt jest skierowany do 100 osób zamieszkujących obszar województwa Łódzkiego, które planują założyć i prowadzić działalność w sektorze ekonomii społecznej. Jest on adresowany do grupy 50 osób bezrobotnych oraz 50 osób nieaktywnych zawodowo.

Cel projektu

Celem głównym projektu jest zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej oraz samozatrudnienie osób biorących udział w projekcie. Ważne jest zdobycie przez uczestników teoretycznych umiejętności z zakresu prawnych, organizacyjnych, finansowych aspektów działania organizacji sektora ES, jak także nabycie praktycznych umiejętności w zakresie funkcjonowania tego sektora. Celem jest również podniesienie kompetencji społecznych, komunikacyjnych i osobistych u uczestników projektu.

Co projekt oferuje?

Projekt oferuje szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej, podczas którego zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

Szkolenie będzie miało charakter wyjazdowy i będzie organizowane w województwie Łódzkim, w ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym. Uczestnicy wezmą udział w czterech spotkaniach w okresie dwóch miesięcy, podczas których zostaną omówione poszczególne moduły.

Udział w czterech częściach szkolenia, a tym samym w czterech wyjazdach, jest bezpłatny. Organizator pokrywa wszelkie koszty związane z dojazdem, zakwaterowaniem oraz wyżywieniem uczestników.

Realizacja projektu

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.04.2009 do 28.02.2010.

Rekrutacja do projektu

Rekrutacja do projektu odbędzie się w kwietniu 2009 r. Formularze rekrutacyjne są dostępne na stronie internetowej firmy oraz w biurze projektu.
Biuro projektu mieści się w naszej siedzibie, przy ulicy Piotrkowskiej 99 w Łodzi, III piętro, i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Deklaracja uczestnika projektu > >
Dane PEFS > >
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych > >


Szanowni Państwo!

Biuro Obsługi Inicjatyw Europejskich Sp. z o.o. rozpoczyna realizacji projektu "Bądź niezależna i aktywna zawodowo" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt jest skierowany do grupy 60 bezrobotnych kobiet posiadających wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe, zamieszkałych na terenie powiatów zgierskiego, tomaszowskiego oraz miasta Łodzi, zarejestrowanych we właściwych Powiatowych Urzędach Pracy. Projekt jest adresowany przede wszystkim do kobiet próbujących powrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, a także kobiet wchodzących w wiek "+45".

Cel projektu

Celem głównym projektu jest wsparcie i aktywizacja zawodowa bezrobotnych kobiet poprzez kształcenie oraz również umożliwienie kontaktu z potencjalnymi pracodawcami. Cel ten chcemy osiągnąć poprzez realizację poszczególnych celów szczegółowych - podniesienie aktywności zawodowej i społecznej, dokwalifikowanie do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, przekwalifikowanie pod potrzeby rynku oraz zwiększenie motywacji kobiet w kierunku poszukiwania pracy.

Co projekt oferuje?

W ramach uczestnictwa w projekcie uczestniczki wezmą udział w indywidualnym poradnictwie zawodowym, na którym nauczą się redagować dokumenty aplikacyjne, przygotują się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą oraz poznają podstawowe zasady poruszania się po rynku pracy i poszukiwania ofert zatrudnienia. Uczestniczki projektu wezmą także udział w grupowym poradnictwie psychologicznym, zawierającym warsztaty z zakresu zmiany mentalnej, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem i sytuacjami konfliktowymi.
Ponadto odbędą się spotkania z potencjalnymi pracodawcami i prezentacja ofert pracy w ramach tzw. "Giełdy Pracy".
Kluczowe znaczenie dla aktywizacji zawodowej i społecznej bezrobotnych kobiet biorących udział w projekcie będzie miał udział w jednym z następujących szkoleń:

Realizacja projektu

Projekt realizowany będzie w terminie od 01.01.2009 roku do 31.12.2009 roku.

Rekrutacja do projektu

Rekrutacja uczestniczek projektu rozpoczęła się w styczniu 2009 roku i potrwa 4 miesiące. Zainteresowane Panie, spełniające kryteria potrzebne do udziału w projekcie (tj. posiadające wykształcenie min. zasadnicze zawodowe, zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy w Zgierzu, Tomaszowie Mazowieckim oraz Łodzi) zapraszamy do punktu rekrutacyjnego w siedzibie naszego Biura, przy ulicy Piotrkowskiej 99 w Łodzi, III piętro, który jest czynny od poniedziałku do piąśtku w godzinach 8.00-16.00.

Deklaracja uczestnika projektu > >


Tytuł projektu:

"Development of English Language e-selftraining tools for professionals in the field of local-regional development".

Program: Leonardo da Vinci - Pilot Project

Partnerzy Projektu:

Strona projektu: http://www.e-indelo.com

Osoby do kontaktu ze strony instytucji polskiej:

Spotkania projektu:

Opis projektu:

Większość pracowników sektora społecznego, polityków i profesjonalistów, którzy pracują w sferze szkoleń i zatrudnienia w europejskich projektach, ma określoną potrzebę językową związaną z tym obszarem działania. Chociaż zaczynają od różnych poziomów edukacyjnych, wszyscy potrzebują porozumiewać się w języku angielskim na tym oficjalnym i wielokulturowym polu. Brak użycia specyficznego, technicznego angielskiego na polu rozwoju lokalnego i, przede wszystkim wśród osób kluczowych, które zarządzają szkoleniami i polityką zatrudnienia oraz promują je w kontekście lokalnym (zarządy miasta, terytorialne), bezpośrednio oddziałuje na wdrażanie projektów i rozpowszechnianie strategii zatrudnienia na poziomie europejskim: edukacja ustawiczna, mobilność, ICT. Zbyt mało mówimy o nauce języka, która jest coraz dłuższym i wszechstronnym procesem, jako o procesie pozyskiwania doświadczenia zawodowego i kompetencji oraz pracy w kontekście wielokulturowym i określonym profesjonalnym sektorze: Angielski dla Określonego Celu ESP. Ten sposób, zaczynając od poziomu podstawnego języka, rozwija wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne do prowadzania profesjonalnej działalności w europejskim środowisku współpracy.

W tym kontekście, formalna jak również nieformalna nauka angielskiego dla profesjonalistów ma szereg przeszkód i ograniczeń:

  1. wola profesjonalisty, jak również organizacji, by zainwestować środki finansowe w programy szkoleniowe;
  2. potrzeba budowania strategii: czas, pieniądze, inne zasoby ułatwiające naukę języka angielskiego;
  3. odpowiedniość istniejących ofert szkoleniowych: kursy, centra języka, treści, materiały, plany zajęć także dostosowane do sektora;
  4. użycie albo praktyka nabytych kompetencji w odpowiednich kontekstach dla profesjonalnego rozwoju.

Projekt skupi się ponadto na:

  1. rozwoju strategii, by uczulić profesjonalistów i organizacje względem nauki języka angielskiego;
  2. zidentyfikowaniu potrzeb w komunikacji i wymianie w języku angielskim przez rozwój odpowiednich narzędzi;
  3. rozwinięciu odpowiedniego samoszkolenia i nauki narzędzi dostosowanych do potrzeb, profili i kontekstów, opartych na elastyczności, specyficznych treściach i ofercie tematycznej;
  4. rozwinięciu e - platformy dla wspólnej praktyki nabywania wiedzy, w środowisku nauki uczestniczącej, sprzyjającej metodom samoszkolenia;
  5. uprawomocnieniu kompetencji komunikacyjnych i przeniesienie narzędzi samoszkolenia do innych profesjonalnych sektorów i wszystkich możliwych obszarów.

Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich

Działanie 1.4 "Integracja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych"

"Pakiet standardów usług dla osób niepełnosprawnych bezrobotnych"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa

Europejski Fundusz Społeczny to pomoc w rozwoju zatrudnienia poprzez promowanie możliwości zatrudnienia, ducha przedsiębiorczości, równych szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie.

Termin realizacji:
12 października 2005 r. - 11 października 2006r.

Cel projektu:
Celem projektu jest doskonalenie umiejętności pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Działania w ramach projektu:
W ramach projektu chcemy przeprowadzić szkolenia z zakresu podnoszenia umiejętności, organizowania i odpowiedniego kojarzenia ofert pracy oraz świadczenia usług pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych bezrobotnych. W ramach projektu zostaną opracowane materiały informacyjne i metodyczne z opisami standardów usług oraz uwarunkowań aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych bezrobotnych na otwartym rynku. Produktem projektu będzie opracowany raport ze standardami usług oraz metodami i formami działań przy organizowaniu i kojarzeniu ofert pracy w tym tzw. Giełdy Pracy.

Beneficjenci ostateczni projektu:
Odbiorcami działań w ramach projektu są pracownicy Publicznych Służb Zatrudnienia z działów pośrednictwa pracy i szkoleń dla osób bezrobotnych niepełnosprawnych.

Szkolenia
Po przeprowadzeniu wstępnej analizy potrzeb szkoleniowych pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia ustalono następujące terminy szkoleń dla dwóch pierwszych grup:

Szkolenie odbywa się w grupach 20 osobowych

Promocja

Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Praca w dniu 07 listopada 2005r.
Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Komunikaty w dniu 06 grudnia 2005r.


Instytucja Wdrażająca:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa
tel/fax (22) 816 22 62 e-mail: efs@pfron.org.pl

Koordynator projektu: Igor Mertyn, tel. (0-42) 632-80-84, e-mail: i.mertyn@boie.pl


Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich

Działanie 1.5 "Promocja aktywnej polityki społecznej poprzez wsparcie grup szczególnego ryzyka"

Model Rozwoju Zawodowego Osób Wykluczonych Społecznie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa

Europejski Fundusz Społeczny to pomoc w rozwoju zatrudnienia poprzez promowanie możliwości zatrudnienia, ducha przedsiębiorczości, równych szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie.

Termin realizacji:

2 stycznia 2006r. - 30 kwietnia 2007r.

Cel projektu:

Celem projektu jest wdrożenie modelu, polegającego na kojarzeniu kompetencji zawodowych danego beneficjenta ostatecznego z wcześniej pozyskanym miejscem pracy. Projekt przyczynia się do promocji dostępu grup szczególnego ryzyka do rynku pracy, a jednocześnie do wzmocnienia efektywności funkcjonowania instytucji rynku pracy.

Działania w ramach projektu:

Projekt polega na wdrożeniu modelu szybkiej ścieżki aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych pozostających nieprzerwanie w rejestracji powyżej 24 miesięcy, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Model tej jest oparty o identyfikację predyspozycji i kompetencji zawodowych beneficjentów ostatecznych, pozyskanie pracodawców, którzy stworzą dla tej grupy miejsca pracy oraz odpowiednie kojarzenie osób bezrobotnych z ofertą pracy. Projekt zakłada uruchomienie na okres 12 miesięcy prac interwencyjnych dla 70 beneficjentów ostatecznych.

Beneficjenci ostateczni projektu:

Beneficjentami ostatecznymi projektu jest 100 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym bezrobotnych prze okres powyżej 24 miesięcy, nieprzerwanie od ostatniej rejestracji, Beneficjentami ostatecznymi będą osoby z wykształceniem od podstawowego do wyższego z terenu miasta Łodzi, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy Nr 1 w Łodzi. Po przejściu warsztatu diagnozy zawodowej 70 osób zostanie skierowanych na prace interwencyjne.

Instytucja Wdrażająca:

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Departament Wdrażania EFS

ul. Żurawia 4a, 00-503 Warszawa

Koordynator projektu:

Aleksandra Sikorska, tel. (0-42) 632-80-84, e-mail: a.sikorska@boie.pl


OASIS- Gender Mainstreaming/Open Activities network-Strategies and Integrated Systems

Oasis: Sieć w ramach programu Socrates - Grundtvig 4

Oasis jest projektem sieci, którego głównym celem jest promowanie Priorytetowego Traktowania Polityki Równości Praw Kobiet i Mężczyzn w strategiach szkoleniowych skierowanych do osób dorosłych. Wierzymy, że Priorytetowe Traktowanie Polityki Równości Praw Kobiet i Mężczyzn powinno łączyć w sobie nie tylko inicjatywy skierowane ku grupom dyskryminowanym w społeczeństwie, lecz również powinno być skierowane na strategie szkoleniowe.
Projekt Oasis jest współfinansowany przez Komisję Europejską w programie Socrates - Grundtvig 4 i jest realizowany przez 16 partnerów z 9 różnych krajów europejskich.
Sieć zamierza stać się narzędziem poprawiającym jakość i zwiększającym efektywność polityk edukacyjnych poprzez systematyczne włączanie akcji, które wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet.

Strona internetowa: http://www.oasis-europa.org


Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich

Działanie 1.4 "Integracja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych"
"Pakiet standardów usług dla osób niepełnosprawnych bezrobotnych"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa

Europejski Fundusz Społeczny to pomoc w rozwoju zatrudnienia poprzez promowanie możliwości zatrudnienia, ducha przedsiębiorczości, równych szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie.

Termin realizacji:
12 października 2005 r. - 11 października 2006r.

Cel projektu:
Celem projektu jest doskonalenie umiejętności pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Działania w ramach projektu:
W ramach projektu chcemy przeprowadzić szkolenia z zakresu podnoszenia umiejętności, organizowania i odpowiedniego kojarzenia ofert pracy oraz świadczenia usług pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych bezrobotnych. W ramach projektu zostaną opracowane materiały informacyjne i metodyczne z opisami standardów usług oraz uwarunkowań aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych bezrobotnych na otwartym rynku. Produktem projektu będzie opracowany raport ze standardami usług oraz metodami i formami działań przy organizowaniu i kojarzeniu ofert pracy w tym tzw. Giełdy Pracy.

Beneficjenci ostateczni projektu:
Odbiorcami działań w ramach projektu są pracownicy Publicznych Służb Zatrudnienia z działów pośrednictwa pracy i szkoleń dla osób bezrobotnych niepełnosprawnych.

Szkolenia
Po przeprowadzeniu wstępnej analizy potrzeb szkoleniowych pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia ustalono następujące terminy szkoleń dla dwóch pierwszych grup:

Szkolenie odbywa się w grupach 20 osobowych

Promocja

Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Praca w dniu 07 listopada 2005r.
Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Komunikaty w dniu 06 grudnia 2005r.


Instytucja Wdrażająca:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa
tel/fax (22) 816 22 62 e-mail: efs@pfron.org.pl

Koordynator projektu: Igor Mertyn, tel. (0-42) 632-80-84, e-mail: i.mertyn@boie.pl


Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich

Działanie 1.5 "Promocja aktywnej polityki społecznej poprzez wsparcie grup szczególnego ryzyka"

Model Rozwoju Zawodowego Osób Wykluczonych Społecznie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa

Europejski Fundusz Społeczny to pomoc w rozwoju zatrudnienia poprzez promowanie możliwości zatrudnienia, ducha przedsiębiorczości, równych szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie.

Termin realizacji:

2 stycznia 2006r. - 30 kwietnia 2007r.

Cel projektu:

Celem projektu jest wdrożenie modelu, polegającego na kojarzeniu kompetencji zawodowych danego beneficjenta ostatecznego z wcześniej pozyskanym miejscem pracy. Projekt przyczynia się do promocji dostępu grup szczególnego ryzyka do rynku pracy, a jednocześnie do wzmocnienia efektywności funkcjonowania instytucji rynku pracy.

Działania w ramach projektu:

Projekt polega na wdrożeniu modelu szybkiej ścieżki aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych pozostających nieprzerwanie w rejestracji powyżej 24 miesięcy, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Model tej jest oparty o identyfikację predyspozycji i kompetencji zawodowych beneficjentów ostatecznych, pozyskanie pracodawców, którzy stworzą dla tej grupy miejsca pracy oraz odpowiednie kojarzenie osób bezrobotnych z ofertą pracy. Projekt zakłada uruchomienie na okres 12 miesięcy prac interwencyjnych dla 70 beneficjentów ostatecznych.

Beneficjenci ostateczni projektu:

Beneficjentami ostatecznymi projektu jest 100 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym bezrobotnych prze okres powyżej 24 miesięcy, nieprzerwanie od ostatniej rejestracji, Beneficjentami ostatecznymi będą osoby z wykształceniem od podstawowego do wyższego z terenu miasta Łodzi, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy Nr 1 w Łodzi. Po przejściu warsztatu diagnozy zawodowej 70 osób zostanie skierowanych na prace interwencyjne.

Instytucja Wdrażająca:

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Departament Wdrażania EFS

ul. Żurawia 4a, 00-503 Warszawa

Koordynator projektu:

Aleksandra Sikorska, tel. (0-42) 632-80-84, e-mail: a.sikorska@boie.pl


 

 INSTYTUCJA
WDRAŻAJˇCA

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Działanie 2.4 "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi"

"Modelowy system wsparcia pracowników upadających zakładów pracy - POMOST"


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa

Projekt realizowany jest w partnerstwie z:

Cel projektu:
Celem projektu jest zmiana kwalifikacji zawodowych pracowników przemysłów i sektorów podlegających restrukturyzacji, a także innych osób zagrożonych utratą zatrudnienia w wyniku procesów restrukturyzacyjnych w celu umożliwienia tym osobom wykonywania nowych zawodów.

Beneficjenci projektu:
Projekt adresowany jest do osób zamieszkujących Łódź, które są pracownikami zakładów pracy podlegających procesom restrukturyzacji oraz osób zatrudnionych u pracodawcy, wobec którego ogłoszono upadłość lub który jest w stanie likwidacji.
Przy wyborze Beneficjentów ostatecznych kierujemy się zarówno potrzebami szkoleniowymi tych osób, jak i zapotrzebowaniem pracodawców na odpowiednie kwalifikacje siły roboczej oraz polityką równych szans.

Co oferuje projekt?
Początkowo uczestnicy skorzystają z usług doradczych w zakresie wyboru nowego zawodu, przygotowania indywidualnych planów działań oraz wyboru najbardziej adekwatnego do ich potrzeb szkolenia. Osoby te skorzystają ze szkoleń związanych z usługami, zarządzaniem, komputerami, marketingiem, branżą mechaniczno - techniczną oraz finansami. Beneficjenci ostateczni mają również możliwość skorzystania z informacji zawodowej i pośrednictwa pracy.

Promocja

Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Praca w dniu 18 lipca 2005r.
Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Praca w dniu 1 sierpnia 2005r
Artykuł prasowy w Gazecie Wyborczej dodatku Praca w dniu 8 sierpnia 2005r.
Ogłoszenie w Dzienniku Łódzkim dodatku Praca w dniu 27 września 2005r.
Ogłoszenie w Expressie Ilustrowanym dodatku TV Pilot w dniu 11 listopada 2005r.

Rekrutacja uczestników:
Do zadań Powiatowego Urzędu Pracy należy wskazywanie przedsiębiorstw przeznaczonych do likwidacji, do których następnie wysyłane są informacje dotyczące naszego projektu. Zakłady pracy otrzymają ofertę przeszkolenia pracowników mającą na celu dopasowanie kwalifikacji pracowników do potrzeb rynku pracy.
Projekt przewiduje utworzenie trzech punktów konsultacyjnych: jeden na terenie Biura Obsługi Inicjatyw Europejskich, drugi na terenie NSZZ Solidarność, a trzeci w Powiatowym Urzędzie Pracy nr 1. Ponadto z każdej instytucji partnerskiej zostaną wytypowani konsultanci zajmujący się rozprzestrzenianiem informacji o projekcie w przedsiębiorstwach przeznaczonych do likwidacji lub które podlegają procesom restrukturyzacji, które uprzednio zostały wskazane przez Powiatowy Urząd Pracy. Odpowiednio do punktów konsultacyjnych zakłady pracy dostarczą listy osób chcących wziąć udział w szkoleniach. Następnie osoby te skorzystają z doradztwa psychologicznego, które ma na celu wskazanie najbardziej adekwatnej pomocy dla beneficjentów ostatecznych. Wywiad i bilans kompetencji posłużą by zgodnie z posiadanymi przez beneficjenta potrzebami i kwalifikacjami określić, czy istnieje potrzeba szkolenia przekwalifikującego, czy bezpośredniego skierowania na pośrednictwo pracy.

Terminy szkoleń:
Realizacja szkoleń odbywa się w terminie od sierpnia 2005r. do czerwca 2006r.
Przewidziano realizację 7 edycji szkoleń po 70 godzin każde.

Koordynator Projektu: Aleksandra Sikorska
a.sikorska@boie.pl tel. (0-42) 632-80-84, 639-69-95


Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich

Działanie 1.1 "Rozwój i modernizacja instrumentów i instytucji rynków pracy"
Schemat b) "Rozwój oferty usług instytucji rynku pracy"

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

Europejski Fundusz Społeczny
Udzielanie wsparcia na rzecz rozwoju sfery zatrudnienia poprzez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia (employability), warunków dla przedsiębiorczości wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie

Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich
Głównym celem programu jest budowa otwartego, opartego na wiedzy społeczeństwa poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy.

Projekt: "Model Programów Szkoleniowych dla Publicznych Służb Zatrudnienia"

Celem projektu jest doskonalenie kadr Publicznych Służb Zatrudnienia poprzez wypracowanie modelu programów szkoleniowych zwiększających kompetencje zawodowe dla pracowników działów doradztwa zawodowego, szkoleń, pośrednictwa pracy i projektów EFS. W ramach projektu prowadzone są wstępne badania potrzeb szkoleniowych oraz pilotaże szkoleniowe z superwizją. Poprzez pilotaże weryfikowane są przyjęte założenia i na tej podstawie opracowywany jest raport z modelem ścieżki kształcenia na zasadzie LLL (life long learning) dla wspomnianej grupy. Raport zawiera zalecane moduły szkoleniowe oraz formy i techniki ich prowadzenia. W ramach projektu powstaje również internetowa platforma służąca doradztwu, wymianie doświadczeń oraz najlepszych praktyk z wykorzystaniem projektów finasowanych z Programów Wspólnotowych w Unii Europejskiej (Leonardo da Vinci, Socrates-Grundtvig).

Działania w projekcie realizowane są w trzech fazach:

Działania te służą dostosowaniu oferty usługowej instytucji rynku pracy (w tym w szczególności Powiatowych Urzędów Pracy) do rosnących potrzeb w zakresie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Szkolenia
Po przeprowadzeniu wstępnej analizy potrzeb szkoleniowych pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia ustalono następujące terminy szkoleń dla dwóch pierwszych grup:

Szkolenie odbywa się w grupach 10 osobowych.

Promocja

Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Praca w dniu 12 września 2005r.
Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Komunikaty w dniu 27 września 2005r.
Ogłoszenie w Gazecie Wyborczej dodatku Komunikaty w dniu 6 grudnia 2005r.

Projekt realizowany jest w terminie od 01.08.2005 r. do 30.04.2007 r.

Koordynator projektu: Igor Mertyn
i.mertyn@boie.pl (0-42) 632-80-84 lub 639-95-69


SECOND CHANCE - Individual Learning and Career Paths Leonardo da Vinci

PROJEKT "SECOND CHANCE" System poradnictwa i doradztwa oparty jest na istniejących już kulturach organizacyjnych w instytucjach edukacyjnych oraz w miejscach pracy. Większość z nas ma już swój styl zorientowany na nauczyciela i nie posiada żadnych doświadczeń z nowym modelem pedagogicznym zorientowanym na uczącego się. W szybko zmieniającym społeczeństwie powinniśmy mieć szersze podejście do poradnictwa i doradztwa. Nauczyciele powinni pełnić rolę trenera. Natomiast uczący się powinni być wspierani w sowim procesie nauczania.
Celem projektu jest redukcja liczby osób, które nie ukończyły szkoły poprzez rozwijający się zalecany model pedagogiczny dla poradnictwa i doradztwa.
Podstawą tego modelu są:

W projekcie SECOND CHANCE biorą udział przedsiębiorstwa, instytucje edukacyjne oraz administracyjne z m.in. :Finlandii, Litwy, Polski, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Portugalii oraz Włoch.

Strona internetowa http://www.secondchance.utu.fi


Socrates Grundtvig 2

SIA - Social Inclusion in Action - Włączenie społeczne w akcji

Celem projektu "Włączenie społeczne w akcji: jest zmiana nastawienia i osiągnięcie włączenia społecznego i spójności społecznej poprzez uczenie się i rozwój metod w celu motywowania zarówno dwóch stron: instytucji, organizacji oraz mniejszości społecznych.

Grupa docelowa projektu odnosi się do dwóch rodzajów beneficjentów:

Działania w ramach projektu:
Pracownicy oraz słuchacze spotykają się dwa razy do roku w różnych krajach, biorąc udział w wizytach studyjnych, ucząc się nawzajem z doświadczeń oraz ucząc się "procesu pracy" jako metody praktykowanej przez partnerów z Wielkiej Brytanii i Słowacji. "Proces pracy" jest innowacyjnym i skrzyżowanym podejściem w celu ułatwienia zmiany jednostki i ogółu. Proces pracy dostarcza praktycznej ramy, poprzez które każda jednostka i grupa może współdziałać oraz ukazywać punkt widzenia wszystkich w celu osiągnięcia "głębokiej demokracji", etap gdzie wszystkie strony grupy lub społeczeństwa są doceniane i akceptowane takie, jakie są. Poprzez ułatwienie gromadzenia grup i jednostek, które często są w konflikcie lub izolacji, prowadzi się do zwiększenia świadomości każdej ze stron oraz pozwala współdziałać z większym zrozumieniem. Projekt będzie oceniać, czy i jak metoda procesu pracy jest w praktycznym użyciu działań partnerów.

Projekt realizowany będzie przez 24 miesiące od 1 sierpnia 2005 do 31 lipca 2007.

Koordynator projektu: The Folk Culture Organisation (Folkekulturforbundet) Norwegia

Koordynator projektu ze strony BOIE:
Igor Mertyn

Partnerzy:

Zobacz broszurę o projekcie
Zobacz raport trenerów (Oslo, październik 2005)

Projekt "Silni Mobilni-mobilność zawodowa szansą na rynku pracy!" realizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich,
Działanie 1.1 "Rozwój i modernizacja instrumentów i instytucji rynku pracy"
finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

Termin realizacji:

styczeń 2007 - październik 2007

Cel projektu:

Celem projektu było wzmocnienie efektywności funkcjonowania instytucji rynku pracy, a także opracowanie, wspólnie z przedstawicielami Publicznych Służb Zatrudnienia, metod i narzędzi wspierających mobilność zawodową osób bezrobotnych oraz wzmacniających efektywność funkcjonowania instytucji rynku pracy.

Działania w ramach projektu:

W ramach projektu zorganizowaliśmy 6 edycji szkoleń, połączonych z konsultacjami, na temat: "MOBILNOŚĆ A WYKONYWANIE ZAŁOŻEŃ USTAWY O PROMOCJI ZATRUDNIENIA I INSTYTUCJACH RYNKU PRACY - możliwości oraz propozycje zmian"
Podczas szkolenia przeprowadzona została analiza badawcza, dotycząca mobilności oraz możliwości wykorzystania instrumentów wspierających mobilność, a także opracowane zostały szczegółowe wytyczne w zakresie wykorzystywania instrumentów rynku pracy, wspierających mobilność zatrudnienia.
Szkolenia odbyły się w następujących miastach:

Beneficjenci ostateczni projektu:

Beneficjenci ostateczni to pracownicy publicznych służb zatrudnienia, przede wszystkim kierownicy lub pracownicy działów aktywnych form rynku pracy lub działów pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.
W szkoleniach wzięły udział łącznie 84 osoby, z 49 Powiatowych Urzędów Pracy z całego kraju.

Materiały szkoleniowe:

Prezentacja: Mobilność a wykonywanie założeń Ustawy o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy - możliwości oraz propozycje zmian >>

Proponujemy następujące rozwiązania:




Socrates Grundtvig 1

"Guidance And Counselling In Further Education - GACIFE"

Cel projektu: Grupa docelowa Działania w ramach projektu: Projekt realizowany: od 01.10.2005 - 30.09.2007

Instytucja koordynująca:
Volkshochschule im Landkreis Cham e.v. - Niemcy

Partnerzy
Zdjęcia ze spotkania instytucji partnerskich w Cham, Niemcy 24 - 26.11.2005 (1)
(2)
Autor fotografii: Hladik
logo grundtvig

Socrates Grundtvig 2

"Fighting for education - (single) parents' and childrens needs" - "Działania na rzecz edukacji - potrzeby rodziców i dzieci"

Celem projektu "Działania na rzecz edukacji - potrzeby rodziców i dzieci" jest umożliwienie docelowym grupom przedstawienia ich potrzeb i życzeń oraz próba rozwiązania ich problemów. Na koniec grupy docelowe oraz osoby, których dotyczy problem analfabetyzmu zaprezentują (przy pomocy doświadczonych pracowników) zestawienie działań, jakie należy podjąć, by każdy w Europie miał równe szanse.

Grupa docelowa odnosi się do następujących beneficjentów:

Działania w ramach projektu:
Celami projekt będą: poprawa jakości i dostępności mobilności w edukacji dorosłych i zwiększanie jej zakresu, poprawa jakości i zwiększanie zakresu współpracy w edukacji dorosłych, pomoc ludziom z defaworyzowanych grup społecznych i zagrożonych wykluczeniem.
Nacisk kładziony będzie na wspólne kształcenie i popieranie osób z grup docelowych oraz działania, występy, podejmowanie decyzji i inne formy wyrażania sytuacji przez osoby z rodzin o niskim stopniu wykształcenia. Na zakończenie decydenci, politycy, osoby związane z edukacją i inni powinni umieć rozpoznać potrzeby i żądania grup docelowych. Zalecenia dotyczące przyszłych działań zostaną przekazane ekspertom.
Zakładamy aktywny udział dorosłych słuchaczy we wszystkich fazach projektu (planowanie, realizacja i ewaluacja), ułatwianie udziału w projekcie osobom niepełnosprawnym lub innym osobom mającym specjalne potrzeby, promowanie udziału grup słuchaczy lub organizacji/instytucji, które są defaworyzowane ze względów społeczno-ekonomicznych, geograficznych lub innych zapewnianie równego dostępu do projektu kobietom i mężczyznom.

Projekt realizowany będzie w okresie od 1 października 2007 do 31 lipca 2009.

Koordynator projektu: INIBIA - Instytut f¸r internationale Bildungs- und Arbeitsmarktprojekt

Koordynator Projektu ze strony BOIE: Igor Mertyn

Partnerzy:

Terminy spotkań:

Produkty projektu:

Galeria Zakopane>>
Galeria Marburg>>


Warning: include(zrealizowane/zarzadzanie_kariera.php): failed to open stream: No such file or directory in /zrealizowane.php on line 59

Warning: include(): Failed opening 'zrealizowane/zarzadzanie_kariera.php' for inclusion (include_path='.:/opt/httpd-clients/php-5.4.45/lib/php') in /zrealizowane.php on line 59